Mój profil na Facebook'u

O mnie

 • 54 lata (rocznik 1956)
 • z wykształcenia mgr inż. rolnik – ekonomista, uprawnienia pedagogiczne
 • szczęśliwy mąż (żona Basia), ojciec (Krzysiek, Łukasz i Justyna) oraz dziadek (Hirek, Miłosz i Wiktor)
 • od 1990 roku zaangażowany w pracę samorządu terytorialnego, najpierw miejskiego a od 1998 r. - powiatowego
 • pierwszy w III Rzeczypospolitej burmistrz Lęborka
 • radny miejski i powiatowy
 • wicestarosta lęborski 2002 – 2006
 • od 2006 roku starosta lęborski
 • Żyję sprawami lokalnej wspólnoty i kaszubskimi,
 • zaangażowany w organizację:
  • Jarmarków Odpustowych,
  • Święta Lęborka,
  • Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła,
  • Maratonu Ekologicznego (dyrektor biura) oraz innych biegów,
  • Lęborskich Tygodni Kultury Chrześcijańskiej;
 • Regionalista:
  • udzielający się w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim,
  • współorganizator „kaszubskich” Mszy św.,
  • koncertów „Muzyka regionu”,
  • pielgrzymek do Sianowa,
  • przyjaciel:
   • zespołu regionalnego „Lewino”
   • zespołu pieśni i tańca  „Ziemia Lęborska”.

Statystyki

Jesteś 335342 gościem na mojej stronie

Galerie zdjęćLĘBORSKI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ już po raz DZIESIĄTY
09.10.2013.
Image

LĘBORSKI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ już po raz DZIESIĄTY

Od 12 do 22 października 2013 roku odbędzie się szereg różnorodnych wydarzeń w ramach kolejnego Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, tym razem pod hasłem Jan Paweł II - Papież dialogu . Zwieńczeniem będzie koncert LUXTORPEDY, zespołu, który przez wiele tygodni przewodził liście przebojów radiowej Trójki – ze względu na kalendarz trasy koncertowej wydarzenie to dojdzie do skutku dopiero w niedzielę 1 grudnia.

Czytaj całość
 
Mój profil na Facebook'u
23.06.2013.
Image
 
Promocja W KRÔJNIE GRIFA téatrowé scenarniczi.
05.03.2013.
 Pełna sala obrad Starostwa Powiatowego w Lęborku z zainteresowaniem uczestniczyła 1 lutego 2013 r. w spotkaniu promującym zbiór 32 kaszubskich scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży.
Gościem promocji była Elżbieta Pryczkowska, współautorka „W krôjnie Grifa”, (obok Teresy Wejer i Doroty Formeli) – nauczycielka języka kaszubskiego, dziennikarka. Prowadziła razem z mężem Eugeniuszem magazyn kaszubski „Rodnô Zemia” w Telewizji Gdańsk. Prowadzi dziecięcy zespół folklorystyczny „Mùlczi”.
Czytaj całość
 
OŚWIETLENIE I MONITORING PRZEJAZDU KOLEJOWEGO w Mostach
05.03.2013.
 28 grudnia 2012 r. Starostwo Powiatowe w Lęborku oddało do użytku oświetlenie przejazdu kolejowego w Mostach wraz z monitoringiem.
4 kamery przesyłają drogą radiową obraz torów oraz zamontowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe rogatek i obie strony drogi dojazdowej do przejazdu. Obraz dociera na nastawnię kolejową znajdującą się na peronie kolejowym w Lęborku.
Czytaj całość
 
DROGA KRZYŻOWA po kaszubsku w Lęborku
04.03.2013.
 DROGA KRZYŻOWA PO KASZUBSKU w Lęborku będzie odprawiana przez cały Wielki Post 2013 roku w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w każdy wtorek, po Mszy św. o 18.00, czyli ok. 18.30-18.35. Śpiew zapewnią na zmianę: Kaszubski Zespół Regionalny  LEVINO oraz Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LĘBORSKA; zapraszamy do gościnnego przyjazdu uczniów z Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim. Krzyż oraz rozważania prowadzi lęborski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w oparciu o zbiór pasyjny  Zbigniewa Joskowskiego OFMConv. „Przez Krziż do Bòga - kaszëbskô Droga Krziżewô” oraz modlitewnik „Ksążeczka do nôbòżeństwa”.
Czytaj całość
 
Program rowerowy
29.10.2012.
ImagePROGRAM ZAPEWNIENIA ROWERZYSTOM RÓWNOPRAWNEGO (zrównoważonego) PRZEMIESZCZANIA SIĘ PO TERENIE POWIATU LĘBORSKIEGO 
Porozumienie Samorządowe „Ziemia Lęborska” na początku października 2012 roku dwukrotnie zaprosiło na spotkało przedstawicieli środowiska rowerzystów, zwłaszcza skupionych w stowarzyszeniu LEW Lębork. Efektem jest porozumienie o współpracy: samorządowcy zadeklarowali pilotowanie uzgodnionych inicjatyw w mieście Lęborku i samorządzie powiatu lęborskiego, natomiast rowerzyści  wskazali najpilniejsze potrzeby w Lęborku oraz zadeklarowali zaangażowanie społeczne, m.in.  w oznaczanie nowych tras rekreacyjnych.  


Czytaj całość
 
IX LĘBORSKI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
04.10.2012.

ImageJAN PAWEŁ II - Papież Rodziny
IX LĘBORSKI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ 13 - 22 października 2012 roku


13 października – sobota
Parafia w Garczegorzu, Enklawa ekologiczno-historyczna Obliwice
1100     wędrówka z gitarą i piosenką pielgrzymkową – piesi i rowerzyści: 3,5 km od stanicy w Obliwicach, ognisko, ciepły poczęstunek, wspólny śpiew
Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
1850 (po mszy św.)     Różaniec i procesja fatimska – ulicami Lęborka, trasą Bożego Ciała
 

Czytaj całość
 
Katyński Dąb Pamięci dla LEONA ZIELONKI
18.07.2012.
Image27 maja 2012 r. przy Szkole Podstawowej w Załakowie posadzono Dąb Pamięci dla uhonorowania aspiranta PP Leona Zielonki, mojego Dziadka, zamordowanego w kwietniu 1940 r. w Twerze przez NKWD. Piękna, wzruszająca uroczystość z wspaniałym zaangażowaniem uczniów i społeczności Załakowa oraz Samorządu Gminy Sierakowice.
Czytaj całość
 
Kaszubskie stacje na Boże Ciało w Lęborku
18.07.2012.
ImageOddanie czci Bogu, który został z nami, podczas procesji Bożego Ciała również w postaci ołtarzy  „kaszubskich" organizowane jest w Lęborku już od 1996 roku. Z inicjatywą wystąpiło duszpasterstwo Kaszubów działające przy parafii św. Jakuba Ap.; ważna i na swój sposób bardzo odważna była zgoda proboszcza o. Leszka Klekociuka. Było to kolejne uznanie aktywności i dowartościowanie lęborskich Kaszubów, po zgodzie na cykliczne odprawianie – w każdą pierwszą niedzielę kwartału o godz. 15.00 – mszy świętych z kaszubską liturgią słowa...
Czytaj całość
 
XIV ZJÔZD KASZËBÓW
18.07.2012.
ImageW sobotę 7 lipca 2012 r. Sopot gościł Kaszubów z Pomorza oraz tych rozproszonych po całej Polsce i wielu zakątkach świata. I my - lęborczanie - też tam byliśmy. W tym roku nie przejeżdżała przez nasze miasto  „Transcassubia”,...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 28